Problémy Toyoty so zasekávajúcimi sa plynovými pedálmi neprestávajú

NETKY.SK • 1 Júl 2012, 07:59 • 2 min
Problémy Toyoty so zasekávajúcimi sa plynovými pedálmi neprestávajú

Problémy Toyoty so zasekávajúcimi sa plynovými pedálmi neprestávajú - Svet Problémy Toyoty s náhlym zvyšovaním rýchlosti jej vozidiel neprestávajú. Americký úrad pre bezpečnosť cestnej dopravy v piatok (29.

slovakia

left justify in out

img

Problémy Toyoty s náhlym zvyšovaním rýchlosti jej vozidiel neprestávajú. Americký úrad pre bezpečnosť cestnej dopravy v piatok (29.6.) informoval, že požiadal japonský koncern, aby zabezpečil kontrolu 154.000 vozidiel Lexus SUV, lebo ich rohožky zasekávajú plynový pedál a zvyšujú rýchlosť áut bez toho, aby to vodiči chceli. Úrad dodal, že asi preskúma, či ho Toyota v minulosti dostatočne informovala o problémoch so zasekávaním sa plynových pedálov. Tento problém sa v Toyote objavil v roku 2010 na modeloch Lexus RX 350 a RX 450 a bol pokračovaním ťažkostí z predchádzajúceho roku. Odvtedy Toyota povolala do autodielní na celom svete viac ako 14 miliónov svojich automobilov. Úrad uviedol, že kontrola vozidiel SUV sa musí uskutočniť po sťažnostiach ich majiteľov a na základe informácií výrobcu. Toyota v nedávnej minulosti zaplatila americkej vláde pokutu 48,8 milióna USD (38,78 milióna eur) za to, že včas neinformovala americký regulačný úrad o technických problémoch svojich vozidiel, ktorým sa zasekával plynový pedál.      

 Zdroj: AP/TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies