Princ Edward sa v Bratislave stretol so študentmi a ukončil návštevu Slovenska

NETKY.SK • 4 November 2017, 06:00 • 2 min
Princ Edward sa v Bratislave stretol so študentmi a ukončil návštevu Slovenska

BRATISLAVA - Princ Edward sa v piatok stretol so študentmi z celého Slovenska na bratislavskom Gymnáziu Jura Hronca. Išlo o mladých účastníkov rozvojového programu DofE. Člen britskej kráľovskej rodiny bol od štvrtka (2.11.) na svojej prvej návšteve Slovenska. Po návšteve školy odletel do Londýna.

slovakia

left justify in out

Študenti, ktorí rozvíjajú svoj talent, športujú, pomáhajú druhým v rámci Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (DofE) tak zažili unikátne stretnutie s členom kráľovskej rodiny. Syn kráľovnej Alžbety II. a princa Philipa sa prihovoril skoro stovke mladých. Tí si pre neho pripravili prezentáciu svojich aktivít, fotky z dobrodružných výprav a či ukážku ľudového tanca. Darovali mu napríklad aj knižku o Košiciach a vlastnoručne maľované obrazy.

 

Aj Princ Edward si program v mladosti vyskúšal, v súčasnosti je predsedom Správnej rady Medzinárodnej nadácie ceny vojvodu z Edinburghu. "Mladí sa vďaka systematickej práci na svojich cieľoch v štyroch oblastiach zlepšujú v timemanažmente, pestujú si sebavedomie, vytrvalosť a cieľavedomosť, pomáhajú druhým, zbierajú zážitky či učia sa práci v tíme na dobrodružných expedíciách," vysvetľuje vplyv DofE Marián Zachar, riaditeľ Národnej kancelárie na Slovensku.

 

Práve Gymnázium Jura Hronca, ktoré Princ Edward navštívil, má desiatky účastníkov v programe a je jedným z najväčších miestnych centier na Slovensku. "Študenti majú viac sebadôvery, vidia, čoho sú schopní, najmä pri expedícii. Vedia lepšie plánovať, stanovovať si ciele a systémom malých krokov ich napĺňať," uviedla Renáta Karácsonyová, riaditeľka gymnázia.

 

Po návšteve školy princ Edward ukončil prvú návštevu Slovenska a odletel do Londýna. Hlavným cieľom jeho návštevy bola podpora mladých absolventov a účastníkov DofE. Zúčastnil sa aj na slávnostnej ceremónii, kde si ocenenie prebrali mladí Slováci. Stretol sa aj s prezidentom Andrejom Kiskom a DofE podporovateľmi z biznisu. Informácie poskytla komunikačná manažérka kancelárie DofE na Slovensku Andrea Vrbovská.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies