Prezident odmieta obvinenia, že FARC znovu získali silu

NETKY.SK • 26 Júl 2012, 06:47 • 2 min
Prezident odmieta obvinenia, že FARC znovu získali silu

Prezident odmieta obvinenia, že FARC znovu získali silu - Politika Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos odmietol obvinenia, že povstalci z Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC) opätovne získali svoju silu. Ich nedávne útoky označil len za posled

slovakia

left justify in out

img

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos odmietol obvinenia, že povstalci z Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC) opätovne získali svoju silu. Ich nedávne útoky označil len za posledný pokus o vzbudenie pozornosti vo svete, uviedla v noci nadnes tlačová agentúra Reuters.
      Santos povedal, že nárast aktivity marxistických geríl bol len pokusom o to, aby povstalci zostali dôležití a objavovali sa v titulkoch, pretože čelia útokom vládnych jednotiek.
      Možnosti povstaleckých skupín sa obmedzili, sú demoralizovaní, uviedol kolumbijský prezident v rozhovore pre Reuters. Dodal, že povstalci nepredstavujú hrozbu ekonomickej prosperite krajiny.
      "Čím sú tieto ilegálne skupiny slabšie, tým väčšmi chcú dokázať, že sú nažive," vysvetlil Santos s tým, že ich nástrojom je terorizmus.
      Santosa na sociálnej sieti Twitter sústavne kritizuje jeho predchodca a bývalý spojenec Álvaro Uribe. Tvrdí, že počas Santosovho pôsobenia v úrade sa veci zmenili a úspechy nemajú vládne jednotky ale povstalci. Uribe kritiku prezidenta zvýšil po odchode z vládnej koalície a zaradení sa do opozície.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies