Premiérka Radičová rokovala so šéfkou americkej diplomacie Clintonovou

NETKY.SK • 11 November 2010, 14:05 • 2 min
Premiérka Radičová rokovala so šéfkou americkej diplomacie Clintonovou

Premiérka Radičová rokovala so šéfkou americkej diplomacie Clintonovou

slovakia

left justify in out

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová rokovala dnes počas pracovnej cesty v USA s ministerkou zahraničných vecí Spojených štátov Hillary Clintonovou. Bolo to prvé stretnutie šéfa slovenskej vlády s vrcholovým predstaviteľom americkej administratívy vo Washingtone po štyroch rokoch.
      Predsedníčka vlády SR sa poďakovala Clintonovej za dlhodobé úsilie a pomoc Spojených štátov Slovensku v oblasti bezpečnosti, demokratizácie a ekonomického rozvoja.
      "Nemusela som Slovensko ako krajinu predstavovať, Spojené štáty sú náš dlhoročný partner a priateľ v lepších aj horších časoch. No prišla som predstaviť nové Slovensko na čele so zodpovednou vládou, ktorá chce zlepšovať podmienky na podnikanie, zvyšovať vymáhateľnosť práva a podporiť tvorbu nových pracovných miest," zdôraznila Iveta Radičová. Predsedníčka vlády SR informovala ministerku zahraničných vecí USA o hlavných prioritách súčasnej vlády.
      Slovenská republika aj USA čelia v súčasnosti rovnakej ekonomickej aj politickej výzve. Po hospodárskej kríze sa síce vrátilo oživenie ekonomiky, ale tento rast nesprevádza dostatočná tvorba nových pracovných miest. "Diskutovali sme o tom, ako môžeme vzájomne spolupracovať na zlepšení situácie," povedala predsedníčka vlády SR. Šéfku americkej diplomacie ubezpečila, že Slovensko je otvorené investíciám, ktoré sú prospešné pre obe strany.
      Hillary Clintonová podporila úsilie vlády SR o reformu súdnictva a lepšiu vymáhateľnosť práva. Zároveň ocenila snahu diverzifikovať energetické zdroje a trasy vrátane severo-južných prepojení v krajinách strednej a východnej Európy. Clintonová zdôraznila, že tieto snahy môžu podporiť zvyšovanie konkurencie v energetickom sektore EÚ.
      Podľa predsedníčky vlády SR je Slovensko dôveryhodný partner. Súčasná vláda sa veľmi zodpovedne postavila k všetkým problémom, ktorým krajina čelí. „Stretnutie s ministerkou zahraničných vecí Hillary Clintonovou bolo dôležité aj preto, aby Spojené štáty nevnímali Slovensko ako krajinu, kde sa kvôli nezodpovedným politikom končí tunel európskych fondov. Súčasná vláda predstavila vo Washingtone nové, lepšie a transparentné Slovensko, ktoré vyhlásilo nekompromisný boj proti korupcii a slabej vymáhateľnosti práva,“ dodala predsedníčka vlády SR.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies