PREMIÉRKA: Nárast zamestnanosti je skutočný, opozícia obchádza fakty

NETKY.SK • 30 Jún 2011, 08:50 • 2 min
PREMIÉRKA: Nárast zamestnanosti je skutočný, opozícia obchádza fakty

PREMIÉRKA: Nárast zamestnanosti je skutočný, opozícia obchádza fakty

slovakia

left justify in out

img

Rast zamestnanosti v prvom štvrťroku 2011 (medziročne až o 2,1 %) viedol zároveň k stabilnejším zamestnaniam. Potvrdzujú to údaje Štatistického úradu SR, z ktorých vyplýva, že nárast zamestnanosti sa týka najmä vzniku nových pracovných miest na plný pracovný čas. Znamená to, že nejde iba o kvantitatívny nárast zamestnanosti, ale o nárast kvalitatívny, t. j. nárast plnohodnotných pracovných miest.
      Preto sú nepravdivé tvrdenia niektorých opozičných politikov, podľa ktorých ide o dočasné a neplnohodnotné pracovné miesta, vyťažujúce zamestnancov len na niekoľko hodín. Z údajov Štatistického úradu SR jednoznačne vyplýva, že až dve tretiny z celkového medziročného prírastku zamestnancov v prvom štvrťroku 2011 (približne 49 100 osôb) sú zamestnanci s prácou na plný pracovný čas. "Nárast plnohodnotných pracovných miest je nespochybniteľný, opiera sa o jasné fakty, ktoré opozícia účelovo obchádza, a klame tak verejnosť, vrátane vlastných voličov," povedala premiérka Iveta Radičová.  

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies