Pred súdom v Drážďanoch stojí Maročan, ktorý zabil iného žiadateľa o azyl

NETKY.SK • 2 December 2015, 18:51 • 2 min
Pred súdom v Drážďanoch stojí Maročan, ktorý zabil iného žiadateľa o azyl

DRÁŽĎANY - Na Krajinskom súde v Drážďanoch sa dnes začal proces s 29-ročným Maročanom, ktorý podľa žaloby v spore o odcudzené mobilné telefóny a obchodovanie s drogami usmrtil v saskej metropole iného žiadateľa o azyl.

slovakia

left justify in out

Obžalovaný mal na sklonku apríla zasadiť obeti kuchynským nožom najmenej sedem rán do hrudnej oblasti a horných končatín, odznelo dnes v súdnej sieni z úst žalobcu. Tridsaťdvaročný muž vykrvácal.

 

Obhajoba prečítala pri otvorení procesu vyhlásenie obžalovaného, ktoré sa opiera o tvrdenie, že konal v sebaobrane, informovala tlačová agentúra DPA.

Neskoršia obeť bola údajne iniciátorom konfliktu, verbálne urážala neskoršieho útočníka i jeho matku. Saíd R. ďalej tvrdí, že bol pod vplyvom alkoholických nápojov a drog a na detaily konfliktu sa nepamätá.

 

Maročan je v spolkovej republike od roku 2013 a v rozpore s jeho tvrdeniami o tom, že nikdy nekradol, má súd k dispozícii dokument o udelení pokuty za krádež. Navyše je už odmietnutým žiadateľom o azyl v spolkovej republike.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies