Športová gymnastika-MS: Piasecký na bradlách ôsmy, Zvalo:"Samo išiel krásne"

NETKY.SK • 25 Október 2010, 07:32 • 2 min
Športová gymnastika-MS: Piasecký na bradlách ôsmy, Zvalo:"Samo išiel krásne"

Športová gymnastika-MS: Piasecký na bradlách ôsmy, Zvalo:"Samo išiel krásne"

slovakia

left justify in out

img

Slovenský reprezentant v športovej gymnastike Samuel Piasecký obsadil vo finále na bradlách na MS v Rotterdame ôsme miesto so ziskom 15,166 bodu. Zverenec trénera Martina Zvala dostal za svoje cvičenie o dve desatiny nižšiu známku ako v kvalifikácii viacboja.
Už samotný postup do finále je však pre Piaseckého životným úspechom. "Postup do finále na niektorom z náradí bol veľkým nevyrieknutým snom. Som veľmi rád, že sa ho Samovi podarilo naplniť. Dnes zacvičil krásne bradlá. Podľa mňa mu dali rozhodcovia malú známku, ale s tým už nič nenarobíme. Jeho zostava bola ešte o trochu lepšia ako v kvalifikácii viacboja, plynulejšia a rýchlejšia. Jeden cvičebný tvar mu úplne nevyšiel, ale vôbec to nebolo vidno. Celé jeho vystúpenie v Rotterdame hodnotím veľmi kladne. Vo finále potvrdil, že je veľký borec a na bradlách právom patrí medzi svetovú špičku," povedal pre TASR Zvalo.
Piasecký sa stal prvým slovenským gymnastom v ére samostatnosti, ktorý na MS postúpil do finále. Prvým Slovákom v bojoch o medaily na svetovom šampionáte bol v roku 1930 Ján Sládek na koni na šírku. Z dvojnásobného triumfu sa na bradlách v Rotterdame tešili čínski gymnasti. Zlato získal Če Feng so ziskom 15,966 b., striebro patrí Chajbinovi Tengovi. Bronz putuje do Japonska zásluhou Koheja Učimuru.

výsledky:
bradlá:
1. Če Feng (Čína) 15,966, 2. Chajbin Teng (Čína) 15,616, 3. Kohej Učimura (Jap.) 15,550, 4. Fabian Hambüchen (Nem.) 15,366, 5. Koji Uemacu (Jap.) 15,233, 6. Adam Kierzkowski (Poľ.) 15,200, 7. Ildar Valejev (Kaz.) 15,183, 8. Samuel PIASECKÝ (SR) 15,166

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies