Podozrivého zo zabitia muža v Chemnitzi prepustia podľa obahjcu z väzby

NETKY.SK • 18 September 2018, 15:34 • 2 min
Podozrivého zo zabitia muža v Chemnitzi prepustia podľa obahjcu z väzby

CHEMNITZ - Tri týždne po smrteľnom útoku nožom na 35-ročného Nemca v meste Chemnitz na východe krajiny, ktorý vyvolal násilné protesty, prepustili predbežne z väzby jedného zo zadržaných podozrivých. Podľa agentúry DPA to oznámil jeho obhajca.

slovakia

left justify in out

Súd v Chemnitzi na pojednávaní zameranom na preskúmanie dôvodov väzby zrušil zatykač vydaný na 22-ročného Iračana Yousifa A., uviedol právny zástupca tohto muža. Súd zatiaľ túto správu oficiálne nepotvrdil.

 

Či vo vyšetrovacej väzbe zostane druhý zadržaný podozrivý, 23-ročný údajný Sýrčan, nie je zatiaľ jasné. Aj o tom by mal súd rozhodnúť ešte v priebehu utorka.

 

Právny zástupca Iračana vo vyjadrení na svojej webovej stránke zdôraznil, že je len "výplodom fantázie prokuratúry", že by jeho mandant mohol byť spolupáchateľom. "Nijaký očitý svedok neobvinil môjho mandanta z účasti na čine. Svedkovia ho na fotografiách nedokázali identifikovať. Polícia našla nôž s krvou obete. Ale odtlačky prstov môjho mandanta sa na ňom nenachádzali," priblížil právnik Ulrich Dost-Roxin.

 

Oboch žiadateľov o azyl zadržali pre podozrenie, že 26. augusta v skorých ranných hodinách po hádke dvoch skupín ľudí na ulici nožom smrteľne dobodali 35-ročného Nemca s kubánskymi koreňmi a dvoch ďalších mužov sčasti vážne zranili. Naďalej prebieha pátranie po ďalšom podozrivom, 22-ročnom Iračanovi, na ktorého vydali aj medzinárodný zatykač.

 

Po násilnom trestnom čine, ku ktorému došlo počas vtedajších víkendových mestských slávností v Chemnitzi, sa v meste opakovane konali demonštrácie a počas výtržností bolo zaznamenané aj násilie voči cudzincom zo strany pravicových extrémistov. Na zhromaždeniach proti migračnej politike nemeckej vlády sa zúčastnili pravicoví radikáli z celej krajiny.

 

Voči viacerým osobám prebieha vyšetrovanie okrem iného za použitie symbolov protiústavných organizácií. Dvoch mužov už odsúdili za hajlovanie, v jednom prípade na päť mesiacov väzenia a v druhom na podmienečný osemmesačný trest odňatia slobody.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies