Nová štúdia: Nie všetci, ktorí jazdia na elektrických autách šetria životné prostredie!

NETKY.SK • 16 December 2014, 08:59 • 2 min
Nová štúdia: Nie všetci, ktorí jazdia na elektrických autách šetria životné prostredie!

WASHINGTON - Ľudia, ktorí jazdia v elektrických autách v oblastiach, kde elektrinu dodávajú uhoľné elektrárne, prispievajú podľa novej štúdie k zhoršovaniu kvality ovzdušia a globálnemu otepľovaniu.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom v pondelok agentúra AP. Ani etanol nie je taký "zelený". Julian Marshall, profesor na americkej Minnesotskej univerzite, vyhlásil, že je ťažké nájsť niečo lepšie ako benzín, pokiaľ ide o verejné zdravie a kvalitu životného prostredia. Kľúčový je pôvod elektriny. Ak pochádza z uhlia, produkujú elektrické autá 3.6-krát viac úmrtí v dôsledku sadzí a smogu ako autá s benzínovým pohonom.

      

Hybridné a dieselové autá sú čistejšie ako plynové. Vozidlá s výhradne elektrickým pohonom, ktoré sú napájané elektrinou so zdrojov, ako je plyn, slnečné žiarenie alebo vietor, sú najčistejšie zo všetkých.
      

Štúdia vyšla v pondelok v odbornom časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies