Počet sestier, ktoré sťahujú výpoveď, podľa MZ stúpa

NETKY.SK • 14 December 2015, 17:56 • 2 min
Počet sestier, ktoré sťahujú výpoveď, podľa MZ stúpa

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva (MZ) evidovalo k pondelku 14. decembra 223 prípadov, kedy sa zdravotné sestry rozhodli stiahnuť svoju výpoveď, pričom tento počet je podľa ministerstva stále vyšší.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom hovorca ministerstva zdravotníctva Peter Bubla. V štátnych nemocniciach začalo zároveň pracovať 78 nových sestier, ktoré boli prijaté po tom, čo niektorým sestrám začala plynúť výpovedná lehota.


Podľa informácií, ktoré ministerstvo získalo z jednotlivých nemocníc, sa sestry informujú o možnosti stiahnuť výpoveď a tiež aj o právnej pomoci kvôli možnosti pokuty vo výške 3 300 eur, ktorá im hrozí pri stiahnutí výpovede. Tá vyplýva z tzv. "Dohody o solidarite", ktorú predkladá sestrám Odborové združenie sestier a pôrodných asistentiek.


Ministerstvo zdravotníctva vyzýva zdravotné sestry a iných zdravotníckych pracovníkov, aby sa v prípade pochybností o výške svojho platu, šli informovať o svojej mzde priamo u zamestnávateľa. V súčasnosti ostáva vo výpovedi podľa MZ naďalej 1 041 sestier.


Hromadné výpovede spustili sestry zo Žiliny v stredu 25. novembra, keď prvých 200 dalo výpovede. Nasledovali výpovede v Prešove, v Bojniciach, v Košiciach, v Trnave, v Poprade a v Trenčíne. Sestry začali podávať výpovede podľa Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek, pretože schválený zákon z dielne ministerstva zdravotníctva, ktorý upravuje platy zdravotníckych pracovníkov, je zlý. Ako vysvetlila minulý týždeň šéfka odborov Monika Kavecká, nerieši základný problém sestier v zdravotníctve, a to, že minimálny počet ľudí chce robiť kariéru ako sestra.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies