Počet darcov krvi stúpa, SČK sa kampaňou snaží osloviť najmä mladých

NETKY.SK • 8 November 2018, 11:56 • 2 min
Počet darcov krvi stúpa, SČK sa kampaňou snaží osloviť najmä mladých

Bratislava- Na Slovensku daruje krv ročne viac ako 317.000 ľudí, z toho pravidelných darcov krvi je 113.820. Ich počet podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií za posledných päť rokov vzrástol o 12,6 percenta.

slovakia

left justify in out

Šíriť osvetu a propagáciu bezpríspevkového darcovstva krvi pomáha aj náborová kampaň Slovenského Červeného kríža Študentská kvapka krvi. Do jej aktuálneho 24. ročníka sa počas prvých dvoch týždňov zapojilo 9500 darcov krvi, z toho 1400 prvodarcov.

 

"Kampaň tentoraz oveľa výraznejšie šírime prostredníctvom sociálnych médií, kde sa o nej dozvedia tisíce ľudí. Na priebežných výsledkoch vidíme, že známe osobnosti i červenokrižiaci svojimi príspevkami mnohých k darovaniu krvi skutočne inšpirovali," hovorí Zuzana Rosiarová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža (SČK).

 

Do kampane sa krátkymi videami pridali známi i neznámi ľudia vyzývajúci prostredníctvom sociálnych sietí tých, ktorí ešte váhajú pri rozhodnutí darovať krv. Vďaka tomu sa SČK podarilo osloviť viac darcov ako po minulé roky.

 

"Ďakujeme všetkým, ktorí sa nevyhovárali a počas kampane doslova vyhrnuli rukávy a darovali krv. Naša vďaka patrí i všetkým pravidelným darcom krvi. Ich pomoc je neoceniteľná," povedala Rosiarová. Do kampane, ktorá potrvá do 16. novembra, sa podľa nej môže zapojiť a krv darovať ktorýkoľvek dospelý zdravý človek.

 

"Študentskú kvapku krvi začali študenti, no pridať sa môže každý," doplnila.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Petra new
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies