Aktualizované: Pri mínometnom útoku v Sýrii zahynuli traja ruskí vojaci

NETKY.SK • 11 Apríl 2017, 15:23 • 2 min
Aktualizované: Pri mínometnom útoku v Sýrii zahynuli traja ruskí vojaci

MOSKVA - Pri mínometnom útoku v Sýrii prišiel 9. apríla o život ruský vojak, ktorý v ruskej armáde slúžil ako profesionálny vojak na základe zmluvy. S odvolaním sa na spravodajský web RBK o tom dnes informovala rozhlasová stanica Echo Moskvy. Ruské ministerstvo obrany sa k prípadu zatiaľ nevyjadrilo.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Igor Zavidnyj podpísal s armádou kontrakt na tri roky. Do svojho nasadenia v Sýrii pôsobil tento 35-ročný profesionálny vojak aj v Čečensku, Dagestane a Ingušsku.

 

Okrem Zavidnyja dnes v Sýrii zomreli aj ďalší dvaja ruskí vojaci, ktorí prišli o život pri mínometnom útoku povstalcov. Štvrtý vojak je ťažko zranený a bojuje o život, informovala agentúra TASS.

 

Na ministerstve spresnili, že ruskí vojaci pôsobili v jednej z jednotiek sýrskej armády ako inštruktori streleckej prípravy spolu s ďalším ruským dôstojníkom - vojenským poradcom.

Tlačová služba ministerstva dodala, že ruských vojakov ich velenie navrhlo na udelenie štátnych vyznamenaní.


Spravodajský web Vedomosti.ru pripomenul, že doteraz sa v Rusku objavili správy o 68 ruských vojakoch padlých počas vojenskej operácie v Sýrii. Ministerstvo obrany však oficiálne potvrdilo smrť len 28 ruských vojakov. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies