Š.PLESO:Projekt Riečavy ráta s vybudovaním siedmich kilometrov nových zjazdoviek

NETKY.SK • 15 December 2010, 12:38 • 2 min
Š.PLESO:Projekt Riečavy ráta s vybudovaním siedmich kilometrov nových zjazdoviek

Š.PLESO:Projekt Riečavy ráta s vybudovaním siedmich kilometrov nových zjazdoviek

slovakia

left justify in out

img

V rámci projektu Riečavy, ktorý má byť vybudovaný na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách, by malo v tejto lokalite vzniknúť sedem kilometrov nových zjazdoviek, lyžiarske dopravné zariadenia s kapacitou 6200 osôb denne, nové parkoviská, technická infraštruktúra a apartmány blízko pri zjazdovkách.
      Malo by sa tak stať už o dva roky a Štrbské Pleso sa tak môže zaradiť medzi konkurencieschopné európske lyžiarske strediská. Vybudovaním novej zjazdovky by sa malo dosiahnuť prepojenie existujúceho lyžiarskeho strediska na Štrbskom Plese v zóne od zjazdovky na Solisku až po novovybudované centrum Lieskovec, s možnosťou odjazdu až k Tatranskej Štrbe. Výstupná stanica zjazdovky bude aj pred hotelom Panorama resort na Štrbskom Plese.
      Zámerom projektu je tiež pripraviť podmienky na odľahčenie najbližšieho okolia Štrbského Plesa od presýtenej dopravy a infraštruktúry. Malo by sa to docieliť riešením parkovania pri stanici zubačky v Tatranskej Štrbe na Lieskovci.
      „Pri zjazdovke Riečavy sme mysleli aj na zamestnanosť v tomto regióne. Posledné roky zaznamenávame úbytok pracovných miest v priemysle, poľnohospodárstva a práve služby vytvárajú priestor pre nové miesta. Je to cesta, ktorá zabezpečí stabilitu v regióne a celkovo rýchlejší rozvoj, ktorý je v prospech všetkých,“ zhodnotil projekt konateľ jedného z troch investorov spoločnosti Invest-Tatra Dušan Holeš.
      Riečavy sú momentálne v štádiu príprav, ukončuje sa posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Podľa investorov je zjazdovka do Tatranskej Štrby projektovaná na kalamitnom území a s minimálnym výrubom stromov a zásahom do lesného fondu. Začiatok výstavby je naplánovaný na jar budúceho roka, koniec do dvoch rokov.
      „Vo výstavbe novej zjazdovky Riečavy vidíme prínos nielen pre Štrbské Pleso ako také, ale aj pre široké okolie. V zahraničí je bežné, že na turistov v lyžiarskych strediskách čaká stále niečo nové a je dobré, že ani Tatranci nezaspali,“ konštatoval Peter Ľupták zo Sekcie združenia cestového ruchu – Štrbské Pleso.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies