Platy ústavných činiteľov sa zmrazia, šetrenie postihne aj sudcov

NETKY.SK • 28 November 2012, 11:59 • 2 min
Platy ústavných činiteľov sa zmrazia, šetrenie postihne aj sudcov

Platy ústavných činiteľov sa zmrazia, šetrenie postihne aj sudcov - Politika Opakované zmrazenie platov sa okrem sudcov dotkne poslancov, prezidenta, ministrov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu či generálneho prokurátora. Platy ústavný

slovakia

left justify in out

img

Opakované zmrazenie platov sa okrem sudcov dotkne poslancov, prezidenta, ministrov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu či generálneho prokurátora.

 Platy ústavných činiteľov sa nezvýšia ani na budúci rok a ostanú na úrovni tohto roku. Poslanci NR SR dnes 140 hlasmi schválili novelu zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorú prerokovali v skrátenom legislatívnom konaní. Zmrazenie platov sa po prvý raz dotkne aj sudcov, ktorých mzdy ostanú na úrovni tohto roku.

Opakované zmrazenie platov sa okrem sudcov dotkne poslancov, prezidenta, ministrov, predsedu a podpredsedu Najvyššieho kontrolného úradu či generálneho prokurátora. Zvyšovať sa nebudú ani paušálne náhrady poslancov, ministrov, predsedu a podpredsedu NKÚ a generálneho prokurátora. Aj odmena asistenta poslanca a výdavky na prevádzku poslaneckej kancelárie zostanú rovnaké ako vlani.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies