Piťo zostáva vo väzbe

NETKY.SK • 4 December 2012, 14:27 • 2 min
Piťo zostáva vo väzbe

Piťo zostáva vo väzbe

slovakia

left justify in out

imgJuraj O. alias Piťo spolu s ďalšími šiestimi údajnými komplicmi zostane pravdepodobne vo väzbe až do 15. júna budúceho roku. Najvyšší súd SR totiž zamietol ich sťažnosti voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici, ktorý im lehotu trvania väzby predĺžil. TASR to potvrdilo tlačové oddelenie Najvyššieho súdu SR.
      Obvinení muži sú stíhaní pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pre ďalšie trestné činy, ktorých sa mali dopustiť v rokoch 2008–2011. Juraja O., prezývaného Piťo, spolu s ďalšími mužmi zaistili v súvislosti s bombovým útokom na dve autá a dom. 
      Zadržali ho v novembri 2011 pri najväčšej policajnej akcii v slovenskej histórii. Pochytali vtedy 20 údajných Piťových komplicov a obvinili 23 ľudí, okrem iného z podvodov s hypotekárnymi úvermi v USA a z drogovej trestnej činnosti.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies