Pápež poprosil šikanovanú tínedžerku v Chicagu, aby mu zaspievala

NETKY.SK • 1 September 2015, 09:22 • 2 min
Pápež poprosil šikanovanú tínedžerku v Chicagu, aby mu zaspievala

NEW YORK - Pápež František sa v pondelok z Ríma prihovoril cez satelit ľuďom v troch mestách v USA a požiadal tínedžerku, aby mu zaspievala. Zároveň požiadal týchto veriacich, aby sa modlili za jeho blížiacu sa septembrovú cestu po Spojených štátoch. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Pápež sa porozprával s ľuďmi v Los Angeles, Chicagu a v texaskom McAllene. Udalosť zorganizovala americká spravodajská televízna stanica ABC News.


Sedemnásťročná Valerie Herrerová sa v Chicagu rozplakala, keď Františkovi rozprávala, že ju šikanovali kvôli jej zriedkavému kožnému ochoreniu a obrátila sa na hudbu, aby sa utešila. Pápež zareagoval v angličtine: "Rád by som ťa počul spievať. Zaspievaš mi pesničku, prosím ťa?"


Keď Valerie váhala, dodal: "Len smelo." Potom Valerie zaspievala pieseň v španielčine a František sa na ňu usmial a poďakoval sa jej.


Pápež František uskutoční svoju prvú návštevu v Spojených štátoch a začne ju 22. septembra vo Washingtone, potom sa premiestni do New Yorku a Filadelfie.


"Modlím sa za vás všetkých, ľud Spojených štátov, a prosím vás, aby sa ste vy pomodlili za mňa," povedal František.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies