Otrasy po silnom zemetrasení spôsobovali ďalšie škody

NETKY.SK • 6 September 2010, 11:36 • 2 min
Otrasy po silnom zemetrasení spôsobovali ďalšie škody

Otrasy po silnom zemetrasení spôsobovali ďalšie škody

slovakia

left justify in out

img

Oblasť novozélandského mesta Christchurch zasiahli dnes dotrasy, ktoré spôsobili ďalšie škody a prinútili úrady predĺžiť mimoriadny stav po víkendovom silnom zemetrasení, najničivejšom v krajine za 80 rokov.
      V priebehu dňa pocítilo druhé najväčšie novozélandské mesto ďalších vyše 20 otrasov, z ktorých najsilnejší mal magnitúdu 4,8. Pri nových zemetraseniach sa uvoľňovali a padali do ulíc časti už poškodených budov. Vedenie mesta rozhodlo, že centrálna obchodná štvrť ostane uzavretá do stredy.
      Premiér John Key uviedol, že zemetrasenie s magnitúdou 7,1, ku ktorému došlo v sobotu v skorých ranných hodinách, mohlo viac či menej poškodiť približne 100.000 budov, teda dve tretiny v regióne.
      "Škody nad zemou sú očividné, no zistenie, koľko škôd vzniklo na infraštruktúre pod zemou, môže istý čas potrvať," povedal Key na tlačovej konferencii.
      Dodávky elektriny a vody obnovili vo väčšine regiónu, asi 200 ľudí však muselo ostať v núdzových prístrešiach. Opravy škôd si podľa prvých odhadov vyžiadajú dve miliardy novozélandských dolárov (1,12 mld. eur). Obnova mesta bude podľa vlády trvať najmenej rok.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies