OSN vyzvala na ukončenie konfliktu v Sýrii

NETKY.SK • 16 Marec 2017, 06:46 • 2 min
OSN vyzvala na ukončenie konfliktu v Sýrii

NEW YORK - Generálny tajomník OSN António Guterres uviedol, že mier v Sýrii je morálnym a politickým imperatívom, ktorý už nemožno odkladať.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Guterres sa k situácii v Sýrii vyjadril v stredu, keď konflikt v tejto blízkovýchodnej krajine vstúpil do siedmeho roku svojho trvania. Vo svojom vyhlásení vyzval Guterres zúčastnené strany, aby čo "najviac vyťažili z prímeria", ktoré vstúpilo do platnosti 30. decembra minulého roka, a zabezpečili, aby sa zásielky humanitárnej pomoci dostali k trpiacim Sýrčanom.

 

António Guterres tiež vyjadril znepokojenie nad prípadmi porušovania prímeria v Sýrii a kritizoval blokovanie humanitárnej pomoci smerujúcej k státisícom ľudí v núdzi. Generálny tajomník OSN vyzval všetkých, ktorí majú vplyv na sýrsku vládu a vzbúrencov proti režimu prezidenta Bašára Asada, aby sa spojili a tento už šesť rokov trvajúci konflikt ukončili.

 

Občianska vojna v Sýrii si podľa OSN od 15. marca 2011 vyžiadala približne 300.000 obetí na životoch.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies