Oliver Stone plánuje natočiť dokumentárny film o Viktorovi Janukovyčovi

NETKY.SK • 1 Január 2015, 07:27 • 2 min
Oliver Stone plánuje natočiť dokumentárny film o Viktorovi Janukovyčovi

LOS ANGELES - Americký režisér Oliver Stone hodlá pripraviť dokumentárny film o zosadenom ukrajinskom prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi, ktorým chce verejnosť oboznámiť s pravdou týkajúcou sa udalostí na kyjevskom Námestí nezávislosti, takzvanom Majdane. Oznámila to v stredu agentúra TASS.

slovakia

left justify in out

Stone uviedol, že s Janukovyčom spravil v Moskve rozhovor pre nový dokumentárny film v angličtine a v ukrajinskej produkcii. Podľa režiséra boli udalosti v Kyjeve podobné tým, ktoré zosnovala americká Ústredná spravodajská služba (CIA) proti nepohodlným lídrom, vrátane čilského prezidenta Salvadora Allendeho v roku 1973.
     

Oscarový filmár tvrdí, že za minuloročným štátnym prevratom na Ukrajine stoja tajné služby USA. "Na Západe sa pravda do vysielania nedostáva. To, čo sa opäť deje, je bizarná zvrátenosť dejín; tak isto ako v prípade Bushovej predirackej kampane proti zbraniam hromadného ničenia. Verím však, že pravda vyjde najavo," varoval Stone.
     

Stone, ktorý vytvoril tri dokumentárne filmy o kubánskom revolucionárovi Fidelovi Castrovi, momentálne pracuje na snímke o americkom informátorovi Edwardovi Snowdenovi, žijúcom v ruskom azyle.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies