Okruh prijímateľov regionálneho príspevku sa má rozšíriť o podnikateľov

NETKY.SK • 6 December 2017, 11:40 • 2 min
Okruh prijímateľov regionálneho príspevku sa má rozšíriť o podnikateľov

BRATISLAVA - Okruh prijímateľov regionálneho príspevku sa má rozšíriť o fyzické osoby (FO) – podnikateľov.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z návrhu novely zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov (NRO), ktorý v stredu poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli pri hlasovaní do druhého čítania. Účinnosť zákona sa navrhuje 1. aprílom 2018.

 

"Predkladaný návrh zákona rozširuje okruh oprávnených prijímateľov regionálneho príspevku o fyzické osoby – podnikateľov. Návrh taktiež upravuje pôsobnosť Úradu vlády Slovenskej republiky a okresných úradov v sídle najmenej rozvinutých okresov, spôsob kreovania, pôsobnosť a zloženia Rady pre rozvoj najmenej rozvinutých okresov (rada) a vytvorenie výborov na okresnej úrovni," konštatuje sa v predkladacej správe k novele legislatívnej normy.

 

Návrh zakotvuje aj ustanovenia o Ročných prioritách, ako vládou Slovenskej republiky schválený záväzný dokument, ktorý predstavuje podklad pre poskytnutie regionálneho príspevku oprávneným prijímateľom a podmienky, za ktorých je možné regionálny príspevok poskytnúť.

 

"Cieľom predkladaného návrhu zákona je rozšíriť pôsobnosť zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov na ďalšie zaostávajúce okresy Slovenskej republiky, v ktorých sa umožní koncentrácia nástrojov, opatrení a peňažných zdrojov na akceleráciu hospodárskeho a sociálneho rozvoja a zvyšovania zamestnanosti za účelom odstraňovania regionálnych rozdielov a zvyšovania konkurencieschopnosti najmenej rozvinutých regiónov, a tým aj kvality života," zdôvodňuje sa vo vládnom materiáli.

 

Zvýšenie počtu NRO sa dosiahne zmenou výpočtu miery evidovanej nezamestnanosti v Slovenskej republike pre zápis okresu do zoznamu najmenej rozvinutých okresov z 1,6-násobku priemernej miery evidovanej nezamestnanosti na jej 1,5-násobok.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies