Odstránili polovicu trosiek budov zničených pri vlaňajšom zemetrasení

NETKY.SK • 13 Október 2011, 19:13 • 2 min
Odstránili polovicu trosiek budov zničených pri vlaňajšom zemetrasení

Odstránili polovicu trosiek budov zničených pri vlaňajšom zemetrasení

slovakia

left justify in out

img

V haitskej metropole Port-au-Prince a okolí sa podarilo odstrániť polovicu trosiek budov zničených pri silnom zemetrasení v januári 2010. V stredu to oznámila OSN.
Jessica Faietová, riaditeľka miestnej pobočky Rozvojového programu OSN (UNDP) vo vyhlásení uviedla, že ide o "veľký pokrok" pre Haiti. Odstránenie trosiek označila za "kolosálnu úlohu," keďže väčšinu práce museli vzhľadom na neprístupný terén vykonať ručne.
Zemetrasenie z 12. januára 2010 si vyžiadalo viac ako 300.000 mŕtvych. Spojené národy odhadujú, že pri otrasoch sa v hlavnom meste a okolí zrútilo 80.000 budov, po ktorých zostalo desať miliónov metrov kubických trosiek - čo by zaplnilo 4000 olympijských bazénov.
Faietová uviedla, že po zemetrasení zostalo desaťkrát viac trosiek ako po zrútení dvojičiek Svetového obchodného centra (WTC) v New Yorku po útokoch z 11. septembra 2001.
"Odstránenie trosiek uľahčuje návrat pôvodných obyvateľov postihnutých štvrtí, ich obnovu a obnovenie hospodárskych aktivít," dodala Faietová.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies