Obama sa stretol s vodcami demokratov a republikánov v novom Kongrese

NETKY.SK • 1 December 2010, 08:21 • 2 min
Obama sa stretol s vodcami demokratov a republikánov v novom Kongrese

Obama sa stretol s vodcami demokratov a republikánov v novom Kongrese - Politika Americký prezident Barack Obama dnes po stretnutí s novozvolenými kongresovými vodcami demokratov a republikánov v Bielom dome, prvom od volieb 2. novembra, zopakoval svoju v

slovakia

left justify in out

img

Americký prezident Barack Obama dnes po stretnutí s novozvolenými kongresovými vodcami demokratov a republikánov v Bielom dome, prvom od volieb 2. novembra, zopakoval svoju výzvu, aby Senát ratifikoval novú zmluvu o kontrole jadrových zbraní s Ruskom. Zdôraznil, že nová zmluva START je "absolútne zásadná" pre americkú národnú bezpečnosť a potreba jej schválenia bola jednou z tém, o ktorých dnes rokoval s kongresovými vodcami oboch politických strán.
      Republikáni zbrzdili jej schválenie v Senáte a nič nenaznačuje, že by to chceli zmeniť.
      Obama sa dnes stretol s novozvoleným republikánskym predsedom Snemovne reprezentantov Johnom Boehnerom a s Mitchom McConnellom, ktorý je vodcom republikánskej menšiny v Senáte. Demokratov zastupovali na stretnutí v Bielom dome Nancy Pelosiová, súčasná predsedníčka Snemovne reprezentantov a nadchádzajúca líderka menšiny a Harry Reid, vodca Senátnej väčšiny.
      Na spoločnej tlačovej konferencii Obama ďalej povedal, že sa demokrati ešte stále nezhodli s republikánmi na tom, či majú predĺžiť daňové úľavy pre bohatých Američanov, zavedené za vlády Busha, a vyzval straníckych vodcov, aby sa usilovali o dvojstrannú dohodu v tejto otázke. Obama informoval, že  poveril ministra financií Tima Geithnera a riaditeľa pre rozpočet Jacka Lewa, aby v spolupráci s republikánmi a demokratmi v Kongrese pripravili v najbližších dňoch dohodu o daniach.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies