Obama označil utorkový útok na Izraelčanov za nezmyselnú masakru

NETKY.SK • 2 September 2010, 11:50 • 2 min
Obama označil utorkový útok na Izraelčanov za nezmyselnú masakru

Obama označil utorkový útok na Izraelčanov za nezmyselnú masakru

slovakia

left justify in out

Za "nezmyselnú masakru", ktorá nebude mať negatívny vplyv na snahy USA o dosiahnutie mieru na Blízkom východe, označil dnes prezident USA Barack Obama utorňajšiu vraždu štyroch Izraelčanov na území Predjordánska.
      Obama hovoril vo Washingtone pred novinármi v spoločnosti izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, s ktorým mal dnes v areáli Bieleho domu súkromné stretnutie.  
      Vo Washingtone sa vo štvrtok s účasťou Netanjahua a umierneného palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása má začať nové kolo blízkovýchodných mierových rokovaní. K utorkovému krvavému útoku na izraelských civilistov sa prihlásila militantná skupina Hamas.
      "Hamas si musí uvedomiť, že podobné násilné akcie neodradia Washington od jeho doterajšej bezpečnostnej politiky v prospech Izraela, ani od snáh o presadenie trvalého a spravodlivého mieru v krízovej oblasti na Blízkom východe," zdôraznil Obama.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies