O spoločný skipas najväčších lyžiarskych stredísk v SR je veľký záujem

NETKY.SK • 29 September 2010, 11:51 • 2 min
O spoločný skipas najväčších lyžiarskych stredísk v SR je veľký záujem

O spoločný skipas najväčších lyžiarskych stredísk v SR je veľký záujem

slovakia

left justify in out

img

Poľskí turisti majú záujem predovšetkým o spoločný skipas najväčších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Pre TASR to potvrdila PR manažérka Parku Snow Lenka Maťašovská po návrate z varšavského veľtrhu cestovných kancelárií a cestovného ruchu, ktorý bol zameraný na prezentáciu zimných dovoleniek a zimných športov.
"Na tlačovke boli prezentované novinky na túto zimnú sezónu, Poliaci veľmi uvítali, že sa bude lyžovať v celých Tatrách na jeden skipas, veľký ohlas mali aj sezónne skipasy, ktoré zahŕňajú 81 kilometrov zjazdoviek," uviedla Maťašovská. Poľskí lyžiari si tak budú môcť vychutnať lyžovačku vo Vysokých Tatrách, v Jasnej, na Donovaloch, v Liptovskej Tepličke i Veľkej Rači. "Ten skipas platí oficiálne do 30. apríla s tým, že keď bude možné lyžovať sa ešte v máji, tak bude platiť, všetko záleží od snehových podmienok," doplnila Maťašovská.
Po Varšave sa lyžiarske strediská chystajú v októbri prezentovať svoje produkty v Kyjeve, ďalšia výstava je v Poznani, nasleduje Budapešť a Vroclav koncom novembra. Okrem toho sa na veľkú prezentáciu produktov chystajú aj do Rigy a do Tallinna.
Už tradične sa lyžovačka na Slovensku začína najskôr na Štrbskom Plese. Novinkou tohto lyžiarskeho strediska je veľkokapacitná samoobslužná reštaurácia Slalom Club. "Je veľa ľudí, ktorí ani nejdú lanovkou hore, mali sme veľa sťažností hlavne na nedostatok stravovania, reštaurácia bude vhodná najmä pre tých, ktorí sa pohybujú len na Štrbskom Plese, lyžiari sa už rozhodnú, či sa budú stravovať hore na chate, alebo dole," zdôraznila Maťašovská. Reštaurácia bude mať vo vnútri kapacitu 130 miest, ďalšie miesta budú na terase. Okrem toho sa bude v budove bufet, bezplatné verejné WC a svoje nové priestory získajú aj zamestnanci Parku Snow.
Okrem reštaurácie sa na Štrbskom Plese rozšíri detská lyžiarska škôlka, počas víkendov a top sezóny budú na svahu animátori, ktorí sa postarajú o zábavu.
Najväčšou tohtoročnou novinkou pred zimnou sezónou však ostáva jeden spoločný skipas. Najväčšie lyžiarske strediská spoločne vytvorili tzv. Slovakia Super Skipas, ktorého majiteľ bude môcť využívať zjazdovky na Chopku v Nízkych Tatrách, na Donovaloch, vo Veľkej Rači či vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. "V ponuke sú tri typy týchto skipasov, a to na desať dní, 15 dní a na celú sezónu. Desať- a 15-dňové skipasy môžu lyžiari využívať počas celej sezóny," dodala Maťašovská.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies