Novým generálnym riaditeľom a. s. Nafta je Martin Bartošovič

NETKY.SK • 1 Október 2012, 14:16 • 2 min
Novým generálnym riaditeľom a. s. Nafta je Martin Bartošovič

Novým generálnym riaditeľom a. s.

slovakia

left justify in out

img

Akciovú spoločnosť Nafta vedie oddnes nový generálny riaditeľ Martin Bartošovič. Vo funkcii vystriedal Martina Hollého, ktorý sa po desaťročnom pôsobení v spoločnosti presúva v rámci skupiny Slovenského plynárenského priemysel (SPP), a. s., do firmy SPP - distribúcia. Informovala o tom špecialistka pre externú komunikáciu spoločnosti Nafta Monika Feráková.

Martin Bartošovič po ukončení vysokoškolského štúdia v roku 1996 pracoval v ING Barings a od roku 1998 v spoločnosti A. T. Kearney. Od roku 2004 pôsobil v spoločnosti SPP ako riaditeľ divízie korporátnych záležitostí, predseda predstavenstva spoločnosti SLOVGEOTERM a neskôr aj ako člen predstavenstva SPP - distribúcia, člen Správnej rady neinvestičného fondu EkoFond a predseda dozornej rady Nadácie SPP. 

"Nafta má významné postavenie v slovenskej energetike, a preto bude naďalej potrebné rozvíjať spoločnosť v nadväznosti na celkové zmeny v plynárenstve. V oblasti podzemného skladovania plynu bude dôležité zamerať sa na zväčšovanie flexibility služieb podľa požiadaviek klientov a na ďalšie zvyšovanie bezpečnosti prevádzky. V oblasti prieskumu a ťažby uhľovodíkov sa sústredíme na efektívne doťaženie zásob na Slovensku a paralelne budeme pracovať na identifikácii nových možností rozvoja týchto aktivít na Slovensku a v zahraničí," spresnil svoje zámery Bartošovič.

Nafta, a. s., je kľúčovým poskytovateľom služieb v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov na Slovensku. Majoritným 56-% akcionárom Nafty, a. s., je SPP, firma E.ON Ruhrgas International vlastní 40-% podiel.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies