Nový thajský orgán bude môcť rušiť nemorálne internetové stránky

NETKY.SK • 16 December 2016, 17:11 • 2 min
Nový thajský orgán bude môcť rušiť nemorálne internetové stránky

BANGKOK - Thajský zákonodarný zbor odhlasoval dnes kontroverzný dodatok k zákonu o počítačovej kriminalite, ktorý umožní zneprístupniť jednotlivé internetové stránky, ak štátne orgány dospejú k záveru, že ich obsah narúša "verejnú morálku". Právomoc rozhodnúť o takomto kroku bude mať päťčlenná komisia vymenovaná vládnucou chuntou.

slovakia

left justify in out

Novú zákonnú úpravu podporili v dnešnom hlasovaní všetci prítomní členovia parlamentu. K online petícii proti dodatku k zákonu sa medzitým pripojilo vyše 350.000 ľudí.

 

Kritici obviňujú vládu zo snahy obmedziť slobodu prejavu, zatiaľ čo premiér Prajut Čan-o-Ča, ktorý viedol vojenský puč v roku 2014, ubezpečuje, že zneprístupňované budú iba pornografické a iné stránky s "neprimeraným obsahom".

 

"Novoprijatý zákon má chrániť verejné blaho a nepredstavuje paušálne povolenie sledovať 70 miliónov Thajčanov," citoval vyjadrenie vodcu chunty anglickojazyčný denník The Nation.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies