Nórsky dopravca Norwegian spojí od leta Bratislavu s Kodaňou a Oslom

NETKY.SK • 24 November 2011, 04:28 • 2 min
Nórsky dopravca Norwegian spojí od leta Bratislavu s Kodaňou a Oslom

Nórsky dopravca Norwegian spojí od leta Bratislavu s Kodaňou a Oslom

slovakia

left justify in out

img

Od leta budúceho roka pribudne cestujúcim z bratislavského letiska nové spojenie do dvoch škandinávskych destinácií, dánskej Kodane a nórskeho Osla. Od dnešného dňa spúšťa nórsky nízkonákladový dopravca Norwegian Air Shuttle ASA aj predaj leteniek na tieto nové spojenia. Na dnešnom stretnutí s novinármi v Bratislave o tom informoval predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava (BTS) Maroš Jančula spolu s riaditeľom divízie obchodu a marketingu Tomášom Kikom.
"Lety z Bratislavy do Osla sa budú lietať od konca marca 2012, od začiatku mája to zas budú lety z Bratislavy do Kodane," priblížil Kika. Obidve linky sa budú lietať dvakrát do týždňa. V prípade Osla to bude v stredu a v sobotu a do Kodane sa bude lietať vždy vo štvrtok a nedeľu.
"Všetko nasvedčuje tomu, že cena za jednosmernú letenku vrátane poplatkov sa bude pohybovať na úrovni 27 až 30 eur," vyčíslil Kika. Príchodom nového dopravcu na bratislavské letisko sa podľa jeho slov vyplnila medzera na trhu smerom do škandinávskych destinácií. Do Osla sa pritom z Bratislavy v minulosti nikdy nelietalo. Linku do Kodane zabezpečoval v rokoch 2008 až 2009 v letných sezónach nízkonákladový dopravca SkyEurope. "Sme radi, že prichádza ďalší dopravca na letisko Bratislava, ktorý tu doteraz neprevádzkoval linky," podotkol Jančula. 
Norwegian je tretím najväčším nízkonákladovým dopravcom v Európe. V letnej sezóne 2012 otvára spolu 34 nových liniek. Ročne prepraví so svojou flotilou 59 lietadiel na 261 linkách do 100 destinácií približne 13 miliónov cestujúcich.
Letisko Bratislava je pritom dnes spojené s 18 pravidelnými destináciami. Linky prevádzkuje päť leteckých dopravcov, ČSA, Danube Wings, Ryanair, UTair Aviation a El Al.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies