Nemecko chce vybudovať centrum pre ženy znásilnené islamistami

NETKY.SK • 22 December 2014, 18:23 • 2 min
Nemecko chce vybudovať centrum pre ženy znásilnené islamistami

BERLÍN - Nemecko plánuje vybudovať centrum, ktoré sa bude špecializovať na liečbu žien znásilnených militantmi z organizácie Islamský štát (IS) v Iraku a Sýrii. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

slovakia

left justify in out

Nemecký minister pre hospodársku spoluprácu a rozvoj Gerd Müller v dnes uverejnenom rozhovore pre denník Bild uviedol, že v centre, ktoré vznikne v Nemecku, sa bude môcť liečiť až 100 traumatizovaných žien. Ministerstvo pre hospodársku spoluprácu a rozvoj tak doplní celý rad podobných centier, ktoré už Nemecko otvorilo v Iraku.
     

Podľa Müllera je nesmierne dôležité organizovať rôzne vzdelávacie programy a zároveň budovať ubytovacie kapacity a zdravotnícke zariadenia pre ľudí, ktorí v dôsledku konfliktov v Iraku a Sýrii prišli o strechu nad hlavou. Mnoho ľudí v utečeneckých táboroch vrátane 70.000 detí, ktoré sa za ostatné dva roky narodili v sýrskych utečeneckých táboroch, potrebuje neodkladnú medzinárodnú pomoc, uviedol Müller a zároveň odsúdil pokračujúce protesty Nemcov namierené proti prisťahovalcom.
     

"Tí protestujúci sa boja islamistov. Musíme jasne povedať, že keď hovoríme o utečencoch, nehovoríme o teroristoch, a dokonca ani o ekonomických emigrantoch. Hovoríme o ťažko traumatizovaných obetiach vojny. To nie sú nijakí teroristi. A my im musíme pomôcť," uviedol Müller.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies