Nemecká ekonomika v 2. kvartáli vzrástla o 2,2 %

NETKY.SK • 24 August 2010, 12:31 • 2 min
Nemecká ekonomika v 2. kvartáli vzrástla o 2,2 %

Nemecká ekonomika v 2. kvartáli vzrástla o 2,2 % - Svet Nemecká ekonomika zaznamenala v 2.

slovakia

left justify in out

Nemecká ekonomika zaznamenala v 2. štvrťroku 2010 najrýchlejší rast za ostatné dve dekády. Vďačí za to najmä exportu, ale tiež zvýšeniu investícií a oživeniu stavebného sektora. Uviedol to dnes spolkový štatistický úrad.
      Zo spresnených výsledkov za 2. kvartál, ktoré potvrdili predbežný odhad, vyplýva, že hrubý domáci produkt (HDP) najväčšej ekonomiky eurozóny sa oproti predchádzajúcemu štvrťroku zvýšil o 2,2 %. V medziročnom porovnaní stúpol výkon nemeckej ekonomiky za tri mesiace do konca júna o 3,7 %.
      Podľa analytikov nemecká vláda bude musieť po týchto výsledkoch výrazne upraviť svoj odhad vývoja hospodárstva, keďže zatiaľ očakáva jeho expanziu v tomto roku len o 1,4 %. Centrálna banka Bundesbank už revidovala svoju júnovú prognózu a namiesto pôvodných 2 % teraz predpovedá rast HDP o 3 %. Na porovnanie, vlani sa najväčšia európska ekonomika prepadla o 5 %.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies