Neapol sa dusí v smogu, obmedzili automobilovú dopravu aj kúrenie

NETKY.SK • 1 Január 2016, 09:16 • 2 min
Neapol sa dusí v smogu, obmedzili automobilovú dopravu aj kúrenie

RÍM - Neapol sa dnes pripojil k talianskym mestám, ktoré obmedzujú jazdu áut v snahe znížiť znečistenie ovzdušia, informovala agentúra Reuters. Juhotalianske prístavné mesto tak nasleduje príklad Milána a Ríma, ktoré jazdu áut obmedzili už minulý týždeň po tom, ako v celej krajine počas nezvyčajne suchej zimy došlo k enormnému nárastu hustoty mikročastíc v ovzduší, čo vyvoláva zdravotné obavy.

slovakia

left justify in out

Starosta Neapola Luigi de Magistris súčasne informoval, že v niektorých verejných budovách obmedzia od dneška až do 8. januára vykurovanie. Taliansky minister životného prostredia Gian Luca Galletti vyzval na zlepšenie zastaraných vykurovacích systémov v krajine. V stredu vláda sľúbila venovať na boj proti znečisteniu ovzdušia 12 miliónov eur.

 

V rozhovore pre dnešné vydanie novín Il Sole 24 Ore Galletti odmietol tvrdenie, že smog zvyšuje úmrtnosť v krajine, a povedal, že niektorí ľudia "neprijateľne ťažia" zo smogovej situácie. Podľa všetkého hovoril o kritikoch vládneho postupu, medzi ktorými je aj Beppe Grillo, zakladateľ Hnutia 5 hviezd.

 

Grillo dnes na svojom blogu uviedol, že Taliansko si odhlasovalo zmiernenie európskych smerníc o emisiách a zverejnil na blogu kresbu Gallettiho s maskou na tvári, pod ktorú napísal Minister smogu. Obavy zo znečistenia ovzdušia viedli tento rok k rozhodnutiu zakázať pri oslavách príchodu nového roka v talianskych mestách silvestrovské ohňostroje.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies