Návštevníci vypijú takmer 8 miliónov litrov piva

NETKY.SK • 30 September 2012, 19:16 • 2 min
Návštevníci vypijú takmer 8 miliónov litrov piva

Návštevníci vypijú takmer 8 miliónov litrov piva - Zaujímavosti Oktoberfest nie je len najväčším a najznámejším pivným festivalom na svete, pre mesto Mníchov predstavuje aj dôležitý ekonomický prínos. Celkový obrat, ktorý tu každoročne vytvorí asi 6,9 mil

slovakia

left justify in out

img

Oktoberfest nie je len najväčším a najznámejším pivným festivalom na svete, pre mesto Mníchov predstavuje aj dôležitý ekonomický prínos. Celkový obrat, ktorý tu každoročne vytvorí asi 6,9 mil. návštevníkov, predstavuje až 1,1 mld. eur. Podľa prieskumu, ktorý si nechali vypracovať organizátori festivalu, minú ľudia priamo v areáli Oktoberfestu asi 435 mil. eur, čo je v priemere asi 63 eur na osobu. 

Hostia v priebehu 16-dňového festivalu minú v Mníchove ďalších 276 mil. eur na jedlo, transport, či nákupy. V hoteloch a ubytovacích zariadeniach nechajú asi 403 mil. eur. Na Oktoberfeste, ktorého príprave sa celoročne venuje sedem zamestnancov, pracuje každý rok priemerne 12 tis. ľudí. Pravidelne sa tu vypije takmer 8 mil. litrov špeciálneho zlatistého moku, ktorý pre túto príležitosť varí šesť mníchovských pivovarov. Cena tradičného litráka sa tento rok pohybuje na úrovni 9,1 až 9,5 eura za liter. 

Z takmer siedmich miliónov návštevníkov ročne pochádza až 70 % z Mníchova, ďalšia desatina zo zvyšku Nemecka. Hoci cudzinci tvoria len pätinu účastníkov, spolu ide až o 1,38 mil. ľudí. Najviac tu počuť taliančinu, veľa hostí však prichádza aj z USA, Veľkej Británie a Austrálie.

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies