Na ZOH 2018 sa predstavia aj dvaja rozhodcovia zo Slovenska

NETKY.SK • 30 November 2017, 10:12 • 2 min
Na ZOH 2018 sa predstavia aj dvaja rozhodcovia zo Slovenska

ZÜRICH - Rada Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potvrdila nomináciu 47 rozhodcov z 13 krajín na hokejový turnaj mužov a žien na budúcoročné zimné olympijské hry v Pjongčangu, pričom Slovensko má v nej dvojnásobné zastúpenie: zápasy mužov bude rozhodovať ako hlavný Jozef Kubuš a ženské duely Nikoleta Celárová.

slovakia

left justify in out

Pre oboch to bude premiéra pod piatimi kruhmi v týchto funkciách. Celárová sa na ZOH v Soči v roku 2014 zúčastnila ako hráčka slovenskej reprezentácie.

Mužský turnaj za účasti 12 tímov bude mať pod palcom 14 hlavných rozhodcov a rovnaký počet čiarových, medzi ženami s ôsmimi účastníckymi krajinami bude na dodržiavanie litery pravidiel dbať 10 hlavných arbitrov a ich 9 pomocníkov.

Najväčšie zastúpenie majú USA (7), za nimi nasledujú Fínsko a Švédsko zhodne so šiestimi zástupcami. Pre väčšinu rozhodcov pôjde o premiéru na olympijskom turnaji, niektorí majú skúsenosti zo ZOH v Soči - Antonín Jeřábek (ČR) či Konstantin Olenin (Rus.), Nemka Nicole Hertrichová a Nórka Aina Hoveová účinkovali už na dvoch zimných olympiádach (Soči 2014, Vancouver 2010). Nominovaní majú na konte dovedna 135 vystúpení na majstrovstvách sveta.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies