Na Vianočnom bazári v Starej tržnici možno spoznať chute 44 krajín

NETKY.SK • 24 November 2013, 14:26 • 2 min
Na Vianočnom bazári v Starej tržnici možno spoznať chute 44 krajín

BRATISLAVA - Vianočný bazár zorganizoval Medzinárodný klub žien (IWC) už po 23. raz. Aj tento rok organizátori očakávajú tri- až štyritisíc návštevníkov.

slovakia

left justify in out

Ani dážď a sychravé jesenné počasie neodradili obyvateľov hlavného mesta či zahraničných turistov, aby si prišli vychutnať tradičný charitatívny Vianočný bazár v bratislavskej Starej tržnici.

Asi hodinu po otvorení bazára ľudia stáli v rade pred tržnicou s dáždnikmi nad hlavami a čakali, kým si budú môcť kúpiť vstupenku. Tento rok bazár ponúka chute 44 krajín sveta, ktoré v tržnici majú svoje stoly. Tie pripravili jednotlivé ambasády. Okrem dobrôt z celého sveta si môžu návštevníci kúpiť darčeky, suveníry či predmety typické pre jednotlivé krajiny.

Vianočný bazár zorganizoval Medzinárodný klub žien (IWC) už po 23. raz. Aj tento rok organizátori očakávajú tri- až štyritisíc návštevníkov. „Je to jedna z najstarších dobročinných akcií, ktoré sa na Slovensku vôbec robia. Stala sa už súčasťou predvianočnej Bratislavy, ľudia o nej vedia, čakajú na ňu,“ povedala dnes pre TASR Zora Grohoľováz Medzinárodného klubu žien.

Vlani sa na charitatívnom bazári za jediný deň vyzbieralo vyše 85.000 eur. Grohoľová ubezpečuje, že všetky prostriedky zo vstupeniek aj z predaja idú do posledného eura na dobročinné účely. „Organizácie nám posielajú svoje žiadosti a my každú žiadosť preverujeme a osobne vycestujeme na každé miesto,“ spresnila. Klub plánuje podporiť všetky regióny Slovenska. IWC organizáciám nedáva peniaze, ale prepláca konkrétne výdavky. Následne si na mieste podľa Grohoľovej znova skontroluje, či boli použité správnym spôsobom. Podporu tak získali detské domovy, domovy sociálnych služieb, chránené dielne, domovy dôchodcov, zariadenia pre týrané ženy s deťmi, organizácie pre rodičov s hendikepovanými deťmi, nemocnice či hospice.

Ja som tu už asi štvrtýkrát. Páči sa mi atmosféra tohto bazára. Máte možnosť spoznať a ochutnať danú krajinu. Pozitívne je aj vedomie, že tie peniaze budú použité na dobrý účel,“ povedala návštevníčka bazára Mariana. Bazár sa pozdával aj jej kolegyni Kataríne, ktoré ho dnes navštívila prvýkrát. „Skúsila som pakistanské aj fínske jedlá a nápoje. Nemohla som obísť grécky jogurt, je úžasný, pochvaľuje si Katarína.

Vianočný bazár dnes o 10.00 h otvorili čestné členky IWC - prvá dáma Silvia Gašparovičová a manželka ministra zahraničných vecí Jarmila Lajčáková-Hargašová spolu so starostkou Starého Mesta Táňou Rosovou a námestníkom primátora Bratislavy Jánom Budajom. Záujemcovia ho môžu navštíviť do 16.00 h.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies