Na predaji MÁV Cargo rakúskemu Rail Cargo "sa zúčastnila" aj korupcia

NETKY.SK • 14 September 2010, 11:09 • 2 min
Na predaji MÁV Cargo rakúskemu Rail Cargo "sa zúčastnila" aj korupcia

Na predaji MÁV Cargo rakúskemu Rail Cargo "sa zúčastnila" aj korupcia

slovakia

left justify in out

img

V súvislosti s predajom maďarskej nákladnej železničnej spoločnosti MÁV Cargo rakúskemu investorovi Rail Cargo Austria zrejme dôjde v Maďarsku k podaniu žaloby z podozrenia z korupcie.
      Na budúci týždeň by mali vyšetrovatelia polície podať návrh prokuratúre na začatie trestného stíhania. V dnešnom vydaní to napísal budapeštiansky denník Magyar Nemzet. V správe uvádza, že informácie získal od právnych zástupcov podozrivých z trestného činu.
      Podľa dostupných informácií sa z transakcie stratila miliarda HUF (3,52 milióna eur). Medzi obvinenými by mali byť bývalý generálny riaditeľ maďarského Carga, dvaja ďalší topmanažéri a ešte dve ďalšie osoby.
      Polícia uvádza že MÁV Cargo získal investor za mimoriadne výhodných podmienok. Šéf podniku označil 2000 vozňov z 13.000 za šrot. V skutočnosti sa však vagóny dajú bežne využívať, prípadne sa mohli vrátiť do prepravy po malých opravách.
      Denník napísal, že vyšetrované osoby obvinenia odmietajú.
      Maďarsko sprivatizovalo svoje Cargo koncom roku 2007. Operácia vyvolala rozruch už vtedy, keď na verejnosť prenikla správa, že za úspešné sprostredkovanie privatizačnej dohody získala prémiu 7,1 milióna eur celkom neznáma maďarská lobistická spoločnosť Geuronet KG.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies