Na letnej dovolenke nebolo 34 percent Slovákov

NETKY.SK • 20 September 2012, 14:27 • 2 min
Na letnej dovolenke nebolo 34 percent Slovákov

Na letnej dovolenke nebolo 34 percent Slovákov - Zaujímavosti Na tohtoročnej letnej dovolenke nebola tretina Slovákov. Naopak, viac ako jednu dovolenku absolvovalo zhruba 10 percent opýtaných.

slovakia

left justify in out

img

Na tohtoročnej letnej dovolenke nebola tretina Slovákov. Naopak, viac ako jednu dovolenku absolvovalo zhruba 10 percent opýtaných. Vyplýva to z online prieskumu, ktorý na vzorke 1 200 respondentov urobila výskumná agentúra NMS Market Research v spolupráci s nezávislým portálom Heureka.sk, ktorý porovnáva slovenské internetové obchody, ich tovary a ceny.

"Až tridsaťpäť percent respondentov dovolenkovalo toto leto na Slovensku. Mimo Európy smerovali cesty šiestich percent Slovákov, do Čiech sa vybrali ďalšie štyri percentá,“ uviedol riaditeľ NMS Market Research Michal Osuský. "Zhruba polovica Slovákov si letnú dovolenku vybrala na internete, ďalších dvadsaťosem percent sa rozhodlo na základe odporúčania známych. Podiel ľudí, ktorí použili tlačené katalógy, klesol na jedenásť percent,“ uviedol projektový manažér Heureka.sk Kamil Demuth. Aj tento rok prevládal medzi ľuďmi relaxačný typ dovolenky, na ktorý išlo šesťdesiatpäť percent opýtaných. Štvrtina Slovákov vyhľadala poznávací a asi šesť percent športový typ oddychu. 

Zdroj: SITAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies