Na detskom urgente museli riešiť otravu alkoholom aj zranenie pyrotechnikou

NETKY.SK • 1 Január 2017, 12:25 • 2 min
Na detskom urgente museli riešiť otravu alkoholom aj zranenie pyrotechnikou

BRATISLAVA - Počas Silvestra ošetrili lekári oddelenia urgentného príjmu (OUP) Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou (DFNsP) v Bratislave celkovo 163 detí, z nich jednu tretinu v noci. TASR o tom informovala hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická.

slovakia

left justify in out

V pediatrických ambulanciách sa lekári venovali najmä deťom s akútnymi infektmi horných a dolných dýchacích ciest, tráviacimi ťažkosťami a alergickými reakciami. "Dve deti vo veku 16 rokov, intoxikované alkoholom, potrebovali liečbu na expektačných lôžkach OUP," uviedla hovorkyňa.

 

V chirurgickej ambulancii lekári ošetrili 50 detí. V súvislosti so zábavnou pyrotechnikou sa venovali dieťaťu predškolského veku s popáleninou na ruke, ktoré bolo po prvotnom ošetrení odoslané na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej medicíny UNB, uviedla Kamenická. Lekári podľa jej informácií ošetrili aj dvoch 17-ročných tínedžerov, ktorí sa medzi sebou pobili. Po ošetrení ich prepustili domov.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies