MS 2022 môžu mať dvoch hostiteľov, Irán ponúkol Kataru svoju pomoc

NETKY.SK • 13 November 2018, 10:42 • 2 min
MS 2022 môžu mať dvoch hostiteľov, Irán ponúkol Kataru svoju pomoc

TEHERÁN - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) sa stále nevzdala myšlienky zorganizovať majstrovstvá sveta so 48 účastníkmi už v roku 2022 v Katare. V prípade, že by došlo k tejto expanzii, ktorá je v tejto chvíli oficiálne naplánovaná až pre MS 2026, predstavitelia Iránu sa Katarčanom ponúkli, že by mohli "prevziať na svoje plecia" časť skupinovej fázy. Zápasy by sa mohli uskutočniť na iránskom ostrove Kiš v Perzskom zálive.

slovakia

left justify in out

Dvojmiliónový emirát Katar môže mať v čase šampionátu problémy s ubytovacími kapacitami pre účastníkov turnaja a fanúšikov. "Mundial" by mohlo navštíviť až pol milióna ľudí, Katar však momentálne disponuje iba 60-tisícmi lôžok. Tieto problémy by však mohla vyriešiť spolupráca s iránskou stranou.

Ostrov Kiš sa nachádza pri pobreží Kataru a je to jedno z najvyhľadávanejších turistických letovísk v Iráne. Na tomto maličkom území platí bezcolná zóna a návštevníci pri vstupe na ostrov nepotrebujú víza. Navyše, zákony na ostrove sú o niečo miernejšie ako v pevninskej časti Iránu, čo v ostatných rokoch láka aj bohatých zahraničných investorov. Konečné slovo pri tomto návrhu bude mať, samozrejme, Medzinárodná futbalová federácia (FIFA). Informácie uverejnil poľský denník Przeglad Sportowy.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies