Moriaka mali na Deň vďakyvzdania i demonštranti z hnutia Obsaďte Wall Street

NETKY.SK • 26 November 2011, 02:28 • 2 min
Moriaka mali na Deň vďakyvzdania i demonštranti z hnutia Obsaďte Wall Street

Moriaka mali na Deň vďakyvzdania i demonštranti z hnutia Obsaďte Wall Street

slovakia

left justify in out

img

Väčšina Američanov dnes strávila doma štátny sviatok Deň vďakyvzdania - s rodinami a pri futbale. Niektorí sa však rozhodli podeliť o tradičného moriaka s členmi hnutia Obsaďte Wall Street.
V centre San Francisca si stovky ľudí pripravovali tradičné jedlo priamo v táborisku vo finančnej štvrti mesta. Demonštranti z mesta Oakland, kde došlo k zrážkam s políciou po zlikvidovaní tábora, si naplánovali sviatočné menu neďaleko radnice - so spevom a príhovormi aktivistov.
Organizátori hnutia Obsaďte Wall Street z New Yorku zas chceli rozdať priamo v Zuccottiho parku tisíce jedál, typických pre Deň vďakyvzdania.
Práve v Zuccottiho parku sa 17. septembra začali protesty proti moci finančných inštitúcií a sociálnej nespravodlivosti, ktoré sa rozšírili po celých Spojných štátoch. Demonštranti museli park opustiť 15. novembra.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies