Mladík Hatala je vďačný za šancu, pri Pálffym má rešpekt

NETKY.SK • 8 Február 2016, 17:09 • 2 min
Mladík Hatala je vďačný za šancu, pri Pálffym má rešpekt

BRATISLAVA - Najmladším a najmenej skúseným článkom hokejového olympijského výberu SR počas februárovej akcie je obranca Andrej Hatala.

slovakia

left justify in out

Iba 18-ročný bek Dukly Trenčín si vyskúša atmosféru seniorského národného výberu premiérovo v kariére. "Prišiel som na reprezentačný zraz so skvelými pocitmi. Som rád, že ma sem vybrali. Chcem sa ukázať v čo najlepšom svetle," zneli prvé slová rodáka spod hradu Matúša Čáka. Mladý obranca v decembri bojoval o miestenku v juniorskom mužstve na svetový šampionát, napokon sa do záverečnej nominácie neprebojoval. "Možno je táto pozvánka akousi satisfakciou, ale ja to už neriešim. Veľa ľudí sa ma na to pýtalo, no je to už dávno. Bolo to pred dvoma mesiacmi. Riešim to, čo je tu a teraz," pokračoval.


Príchod do šatne na bratislavskom štadióne pre neho nebol krokom do neznáma. "Väčšinu chalanov z videnia poznám, niektorých aj z extraligy," poznamenal Andrej Hatala. Jeho ciele v národnom mužstve sú rovnaké, aké má aj v klube. "Hrať čo najlepší hokej dopredu aj dozadu. Ukázať sa v čo najlepšom svetle," povedal. Debut v reprezentácii mu uľahčuje skutočnosť, že vo výbere má aj klubových spoluhráčov: "Je to super, že sme tu štyria z Trenčína. Navyše aj trenčiansky tréner Kobezda je asistentom Petra Oremusa. Som rád, že je nás tu viac. Kouč Kobezda ma pozná už skoro tri roky."
Najväčší rešpekt cíti mladý obranca pri generálnom manažérovi mužstva Žigmundovi Pálffym. "Som rád, že je tu niekto taký. Je to veľmi zaujímavé. Určite to bude prínos. Stretli sme sa v kabíne a podali si ruku. Vykal som mu. Predstavil sa, že 'Ja som Žigo.' Ale radšej som mu vykal. Verím, že časom ten rešpekt opadne. Veď ide o spoluprácu. Na internete som s ním videl dosť videí. Bol to skvelý hokejista a na ľade vedel spraviť skutočné zázraky," dodal Hatala.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies