Minimálna mzda by mala od januára stúpnuť o 3 % na 317 eur mesačne

NETKY.SK • 1 Október 2010, 11:55 • 2 min
Minimálna mzda by mala od januára stúpnuť o 3 % na 317 eur mesačne

Minimálna mzda by mala od januára stúpnuť o 3 % na 317 eur mesačne

slovakia

left justify in out

img

Minimálna mzda má od januára budúceho roka vzrásť zo súčasných 307,7 eura na 317 eur. Znamená to jej zvýšenie o 3 %, čo je minimálna úroveň valorizácie vyplývajúca zo zákona. Týmto návrhom by sa mali v najbližšom čase zaoberať ministri, rezort práce ho predložil medzi materiály na vládu.
      Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR navrhlo valorizáciu minimálnej mzdy podľa zákonného vzorca, vlaňajšieho rastu priemernej mzdy v slovenskej ekonomike. Ten predstavoval 3 %. K tomuto kroku muselo pristúpiť, pretože sa na jej raste nedohodli sociálni partneri.
      O definitívnej výške najnižšej možnej výplaty na Slovensku rozhodne vláda, ktorá tak musí urobiť do 20. októbra. Ministri môžu podľa zákona odsúhlasiť nielen vyšší, ale aj nižší percentuálny rast mzdy, vyplýva z nariadenia rezortu práce.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies