Mihál zamestnáva expertov za 60 eur na hodinu a napáda mojich 37,50

NETKY.SK • 15 Október 2010, 07:30 • 2 min
Mihál zamestnáva expertov za 60 eur na hodinu a napáda mojich 37,50

Mihál zamestnáva expertov za 60 eur na hodinu a napáda mojich 37,50 - Slovensko Šéf rezortu práce Jozef Mihál (SaS) zamestnáva na svojom ministerstve expertov aj za 60 eur na hodinu a pritom kritizuje zárobok z tripartitného projektu exministerky Viery To

slovakia

left justify in out

img

Šéf rezortu práce Jozef Mihál (SaS) zamestnáva na svojom ministerstve expertov aj za 60 eur na hodinu a pritom kritizuje zárobok z tripartitného projektu exministerky Viery Tomanovej (Smer-SD), ktorý bol pritom iba 37,5 eura na hodinu. "Dnes ráno mi boli doručené fotokópie viacerých zmlúv z ministerstva práce," odkázala Tomanová ministrovi v dnešnej rozprave v parlamente.
      Prečítala zároveň dve zmluvy aj s náplňami práce a zárobkom. Zamestnanec so stredoškolským vzdelaním dostáva mesačne 1600 eur za 10 hodín týždenne. "To je 40 eur na hodinu," podotkla.
      Ďalší dostáva mesačne 2400 eur za rovnaký čas strávený v práci, čo je 60 eur na hodinu. Peniaze inkasuje za poradenstvo, konzultačné služby a vypracovanie materiálov. "Takto by som mohla pokračovať, tých fotokópií mi bolo doručených viac," uviedla.
      Podľa Mihála ide iba o spomínané dve zmluvy. "To čo ste sa dnes dozvedeli z úst pani Tomanovej, to je všetko," reagoval Mihál pre médiá. Podľa ministra majú zmluvy jeho dvaja kľúčoví poradcovia. "Sú to riadne dohody o pracovnej činnosti," uzavrel.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies