Meteorológovia varujú: Noc bude mrazivá, platí výstraha prvého a druhého stupňa!

NETKY.SK • 30 December 2014, 14:10 • 3 min
Meteorológovia varujú: Noc bude mrazivá, platí výstraha prvého a druhého stupňa!

BRATISLAVA - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred nízkymi teplotami. Na väčšine územia Slovenska očakáva v najbližších hodinách mráz od -15 stupňov Celzia do -23 stupňov Celzia.

slovakia

left justify in out

Výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami vydal SHMÚ od dnes od 22.00 h do stredy (31.12.) do 8.00 h pre časť západného, stredného a východného Slovenska. Tam očakáva miestami dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od -15 stupňov Celzia do -20 stupňov Celzia. Takáto nízka teplota podľa meteorológov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch.
     

Druhý stupeň výstrahy pred nízkymi teplotami SHMÚ vydal od dnes od 22.00 h do stredy (31.12.) do 8.00 h pre okresy Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Sabinov, Levoča, Bardejov, Svidník, Stropkov a Medzilaborce. Na uvedených miestach SHMÚ ojedinele predpovedá dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od -20 stupňov Celzia do -23 stupňov Celzia. Podľa meteorológov je v danom ročnom období a oblasti takýto mráz zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká.

 

img
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies