Matovič: Sme politici s novším zmýšľaním, predvolebnú koalíciu ale nečakám

NETKY.SK • 28 December 2014, 12:4 • 2 min
Matovič: Sme politici s novším zmýšľaním, predvolebnú koalíciu ale nečakám

BRATISLAVA - Predstavitelia OĽaNO, SaS, NOVA a poslanec Alojz Hlina, ktorí posledné týždne intenzívne spolupracujú, sú politici s novším zmýšľaním.

slovakia

left justify in out

Pre TASR to povedal šéf Obyčajných Igor Matovič s tým, že štandardné politické zmýšľanie na Slovensku je dostať sa do politiky za účelom vlastného prospechu.
      

"Myslím si, že nikto z nás štyroch nešiel do politiky, aby získal pre seba osobný prospech," deklaroval Matovič. Na margo ďalšej spolupráce tejto štvorky podotkol, že ak si niekto myslí, že z toho hneď bude koalícia, tak on to nepredpokladá. "Osobne si myslím, že najväčšia nevýhoda, ktorú Robert Fico pripisuje opozícii, že je rozdelená do viacerých strán, môže byť najväčšia výhoda pre pravicového voliča. Je náročnejší a ak bude mať päť či šesť možností na výber, bude spokojnejší, akoby mal jedinú voľbu. Pravicový volič totiž neodpúšťa," upozornil.
      

O Hlinovi, ktorý je jedným z najaktívnejších poslancov NR SR vôbec, si Matovič nemyslí, že má potenciál byť lídrom opozície. "Lídrom určite nie, ale užitočným prvkom v opozícii určite áno. On vie vystihnúť tému, jasne sa vyjadriť, ale v kritických a zlomových situáciách sa správa až príliš nezodpovedne. Je stvorený na výborného opozičného politika, neviem či niekedy vládneho," poznamenal.
      

Alojz Hlina sa do parlamentu dostal na kandidátke OĽaNO, po nezhodách s Matovičom z klubu Obyčajných vystúpil a odvtedy pôsobí ako nezaradený poslanec. Aktuálne zakladá vlastnú stranu Občania, či s ňou pôjde samostatne do volieb, je ale otázne. "Viem si určite predstaviť, že vytvoríme priestor pre každého neskorumpovaného politika, ktorý možno plánoval putovať politikou s vlastnou stranou, ale mu to nevyšlo. Či to bude Alojz alebo niekto iný, nie je až také podstatné," odvetil Matovič na otázku, či si vie predstaviť opätovnú Hlinovu kandidatúru za OĽaNO.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona