Maradona navštívil Chaveza, spája ich láska k športu a ľavičiarstvo

NETKY.SK • 22 Júl 2010, 11:53 • 2 min
Maradona navštívil Chaveza, spája ich láska k športu a ľavičiarstvo

Maradona navštívil Chaveza, spája ich láska k športu a ľavičiarstvo

slovakia

left justify in out

Tréner argentínskych futbalistov Diego Maradona sa v stredu ocitol v zajatí nadšených venezuelských fanúšikov, keď do krajiny pricestoval na pozvanie prezidenta Huga Chaveza s cieľom podporiť nové športové projekty v krajine.
      Maradona sa pre štátne médiá v Caracase vyjadril, že stretnutia s Chavezom sa nevedel dočkať, keďže ich spája láska k športu a ľavicové politické ideály. Argentínsku legendu vítali priaznivci s venezuelskými a argentínskymi zástavami už na letisku Simona Bolivara pomenovanom po hrdinovi boja za nezávislosť krajiny v 19. storočí. "Prišiel som do krajiny Simona Bolivara, aby som sa stretol s prezidentom Hugom Chavezom. Spoločne sa zúčastníme na rôznorodých akciách podporujúcich venezuelský šport," citovalo Maradonu vládne vyhlásenie.
      Síce argentínsky kouč, ktorý má už v pondelok podpísať zmluvu na ďalšie štyri roky, neuviedol viac podrobností, ministerstvo športu informovalo, že "božský Diego" mal vo štvrtok spoločne s hlavou štátu v štáte Cojedes navštíviť slávnosť univerzitných športovcov a stretnúť sa v diskusii s miestnymi trénermi z rôznych športov.
      Maradona sa ani v minulosti netajil ľavicovými postojmi, ktoré podčiarkol priateľskými vzťahmi s Chavezom, či bývalým kubánskym diktátorom Fidelom Castrom.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies