Lídri EÚ na summite v Bruseli schválili Junckerov investičný plán

NETKY.SK • 18 December 2014, 21:54 • 2 min
Lídri EÚ na summite v Bruseli schválili Junckerov investičný plán

BRUSEL - Predsedovia vlád a hlavy štátov krajín Európskej únie na dnešnom summite v Bruseli schválili nový investičný program, ktorý navrhol predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker a ktorý je určený na naštartovanie ekonomického rastu krajín únie.

slovakia

left justify in out

Predseda Európskej rady Donald Tusk po ukončení prvej časti programu venovaného ekonomickým záležitostiam uviedol, že lídri sa dohodli na troch veciach.

 

"Po prvé, žiadame naliehavé zriadenie Európskeho fondu pre strategické investície, po druhé, obnovili sme záväzok posilniť štrukturálne reformy, a po tretie, chceme pokračovať v úsilí o zabezpečenie zdravých verejných financií," oznámil Tusk prostredníctvom videovyhlásenia.

 

Zdôraznil, že všetky tri záväzky dohromady tvoria stratégiu EÚ pre urýchlenie ekonomického zotavenia.

 

Tusk zároveň prostredníctvom odkazu na sociálnej sieti Twitter potvrdil, že summit nebude pokračovať v piatok druhým pracovným dňom ako zvyčajne, ale že lídri chcú ukončiť ešte dnes aj agendu politických rokovaní, kde je stredobodom rokovaní situácia na Ukrajine.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona