Letisko v Bratislave chce do dvoch rokov vybavovať ročne dva milióny cestujúcich

NETKY.SK • 30 December 2014, 12:18 • 2 min
Letisko v Bratislave chce do dvoch rokov vybavovať ročne dva milióny cestujúcich

BRATISLAVA - Letisko M. R. Štefánika v Bratislave (BTS) očakáva v roku 2015 skokovú zmenu v náraste počtu cestujúcich, a to rádovo až v státisícoch.

slovakia

left justify in out

"Počítame s tým, že by počet prepravených cestujúcich na prílete a odlete mohol vzrásť približne o 400.000," odhadol generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.
      

Väčší počet cestujúcich majú BTS priniesť nové letecké linky. Od apríla 2015 bude mať slovenské hlavné mesto nové letecké spojenie s Bruselom, Mallorcou a Viedňou. Zabezpečí ho spoločnosť Niki, dcérska firma rakúskej airberlin. Zároveň dopravca Ryanair oznámil ďalšie dve nové linky do Madridu a Atén a novou je aj linka do Dubaja spoločnosti flydubai.
      

"Do dvoch rokov by sme chceli dosiahnuť hranicu dva milióny prepravených cestujúcich ročne," doplnil Trhlík. V roku 2013 pritom letisko v Bratislave vybavilo na príletoch aj odletoch spolu 1,37 milióna cestujúcich. V porovnaní s rokom 2012 to znamenalo pokles o 3 %. V aktuálnom roku 2014 však ešte letisko očakáva zníženie počtu vybavených pasažierov. Predpokladá ich pokles v porovnaní s predchádzajúcim rokom približne o 3 %.
      

Výzvou pre letisko v roku 2015 tak bude podľa Trhlíka aj naďalej pokračovať v snahe o pritiahnutie nových leteckých dopravcov. "To sa vzhľadom na súčasné rokovania javí ako vysoko pravdepodobné," konštatoval. Verí teda, že bude môcť oznámiť aj nové letecké spojenie minimálne s jedným významným západoeurópskym mestom. "Podrobnosti ešte nebudeme zverejňovať," uviedol Trhlík. Podľa informácií TASR má ísť o letecké spojenie do Nemecka.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies