Len 12-ročný chlapec sa v Nemecku na vianočných trhoch pokúsil odpáliť bombu s klincami

NETKY.SK • 16 December 2016, 13:33 • 3 min
Len 12-ročný chlapec sa v Nemecku na vianočných trhoch pokúsil odpáliť bombu s klincami

KARLSRUHE - Nemecká prokuratúra začala vyšetrovať nález bomby s klincami, ktorú podľa médií plánoval odpáliť 12-ročný chlapec na vianočných trhoch v meste Ludwigshafen v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

slovakia

left justify in out

"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie," povedal dnes hovorca prokuratúry Stefan Biehl.

 

Nemecká vláda prostredníctvom svojho hovorcu Steffena Seiberta k tomuto prípadu uviedla, že je šokovaná. Vyjadrovať sa však k nemu zatiaľ nechce, keďže prebieha vyšetrovanie.

 

Nemecký magazín Focus dnes s odvolaním sa na justičné a bezpečnostné orgány napísal, že 12-ročný chlapec sa pokúsil odpáliť bombu na vianočných trhoch.

 

Údajný bombový útočník podľa magazínu zanechal 5. decembra batoh, obsahujúci bombu, neďaleko radnice spomínaného západonemeckého mesta.

 

Výbušné zariadenie, ktoré našiel okoloidúci, však zlyhalo a nevybuchlo.

 

Podľa Focusu je chlapec nemecko-irackého pôvodu, narodil sa v Ludwigshafene v roku 2004 a mal radikálne náboženské názory.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies