Lawrence: V televízii by nemali ľudí nazývať tučnými

NETKY.SK • 19 December 2013, 09:08 • 2 min
Lawrence: V televízii by nemali ľudí nazývať tučnými

LOS ANGELES - Americká herečka Jennifer Lawrence si myslí, že by malo byť protizákonné nazývať ľudí v televízii tučnými.

slovakia

left justify in out

Dvadsaťtriročná hviezda najprv v novembri skritizovala televízne programy ako je Fashion Police (2010) za to, že vštepujú mladým ľuďom nesprávne hodnoty. Otvorenou kritikou sa následne dostala do sporu s moderátorkou Joan Rivers, ktorá účinkuje v spomínanej šou, kde niekoľko celebrít hodnotí oblečenie a vzhľad iných známych osobností. V televíznej relácii Barbara Walters Presents: The 10 Most Fascinating People of 2013 nadviazala na túto tému a pokračovala v kritike. Porozprávala najmä o tom, prečo si myslí, že by nikto nemal kritizovať to, ako ženy vyzerajú. "Myslím si, že by nemalo byť dovolené rozprávať o niekom v televízii, že je to tučný. Prečo je ponižovanie ľudí také zábavné? Myslím, že médiá musia prevziať zodpovednosť za to, aký účinok to má na mladšiu generáciu, na dievčatá, ktoré tieto televízne relácie sledujú a osvojujú si tak spôsob ako rozprávať a ako byť cool. Zrazu je robenie si zábavy z dievčaťa v škaredých šatách zábavné. Ak regulujeme cigarety, sex a nadávky, pretože majú nepriaznivý vplyv na mladšiu generáciu, prečo potom neregulujeme aj to, ak niekto nazýva iného tučným?," vyjadrila svoj postoj herečka. 

V rozhovore pre britskú verziu magazínu Harper's Bazaar pritom tiež Lawrence nedávno povedala, že keď začínala s herectvom, niekto jej povedal, že je tučná a ak neschudne na presne stanovenú hmotnosť, vyhodia ju. Odvtedy má vraj podľa vlastných slov odpor k slovu diéta a nemá rada, ak niekoho posudzujú na základe vzhľadu. 

Jennifer Lawrence začínala v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu. Ďalšia veľká príležitosť prišla s filmom X-Men: Prvá trieda (2011), v ktorom jej zverili rolu mutantky Mystique. Skutočne ju však preslávila až postava Katniss Everdeen z Hier o život (2012), za stvárnenie ktorej si vyslúžila pochvaly kritiky. Pokračovanie filmu Hry o život s podtitulom Skúška ohňom uviedli do slovenských kín v novembri. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies