L. Walesa sa stretne s osobnosťami Nežnej revolúcie

NETKY.SK • 16 November 2010, 12:31 • 2 min
L. Walesa sa stretne s osobnosťami Nežnej revolúcie

L. Walesa sa stretne s osobnosťami Nežnej revolúcie

slovakia

left justify in out

img

Nositeľ Nobelovej ceny mieru, bývalý prezident Poľska a vodca odborového hnutia Solidarita Lech Walesa pricestuje do Bratislavy na oslavy Nežnej revolúcie v stredu (17.11.) v ranných hodinách.
      Jeho návšteva sa koná pod záštitou premiérky Ivety Radičovej, s ktorou sa stretne pri slávnostnom obede. Popoludní bude pokračovať v diskusii s viacerými osobnosťami novembra spred 21 rokov vo výstavnej sieni ministerstva kultúry.
      Okrem Radičovej účasť potvrdili aj predseda Národnej rady SR Richard Sulík či minister kultúry Daniel Krajcer. Stretnutie 20+ sa uskutoční z iniciatívy bývalého disidenta a predsedu Verejnosti proti násiliu (VPN) Jána Budaja.
      Walesa by sa mal spolu s osobnosťami Nežnej revolúcie vo večerných hodinách presunúť na Hviezdoslavove námestie na míting s občanmi. Späť do Poľska by mal odletieť vo štvrtok 18. novembra, informoval dnes TASR o programe jeho návštevy Budaj.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies