Kubánsky lekár už nemá ebolu a čoskoro ho prepustia zo švajčiarskej nemocnice

NETKY.SK • 6 December 2014, 08:59 • 2 min
Kubánsky lekár už nemá ebolu a čoskoro ho prepustia zo švajčiarskej nemocnice

HAVANA - Kubánskeho lekára, ktorý sa nakazil ebolou pri ošetrovaní pacientov v Sierre Leone, čoskoro prepustia z nemocnice vo švajčiarskej Ženeve a vráti sa na Kubu. Lekári totiž zistili, že už vírus Ebola nemá, informovali v noci nadnes oficiálne kubánske médiá.

slovakia

left justify in out

Félix Báez Sarría (43) je jedným z 256 kubánskych lekárov a zdravotných sestier, ktorí odišli do západnej Afriky starať sa o pacientov počas doteraz najhoršej epidémie eboly, ktorá zabila vyše 6000 ľudí. Chudobná Kuba si za poskytnutie tejto pomoci postihnutým africkým krajinám získala široké medzinárodné uznanie, napísala agentúra Reuters.
      

"Testy potvrdili, že vírus z jeho telesných tekutín zmizol. Čoskoro bude prepustený (z nemocnice). Keď sa to stane, dr. Félix Báez Sarría sa vráti na Kubu," citoval denník Komunistickej strany Kuby, Granma, vyhlásenie kubánskeho ministerstva zdravotníctva.
      

Kubánska štátna televízia a oficiálna tlačová agentúra Prensa Latina tiež citovali pracovníkov ministerstva zdravotníctva, ktorí sa vyjadrili podobne. Nik z nich nepovedal konkrétny dátum, kedy lekára zo ženevskej nemocnice prepustia.
      

Chorého lekára dopravili do Ženevy z Freetownu v Sierre Leone 20. novembra a odvtedy ho v osobitnej izbe izolovanej časti nemocnice lieči tím piatich špecialistov, ktorí dodržiavajú prísne bezpečnostné pravidlá. Do Sierry Leone odišlo na šesťmesačnú misiu asi 165 kubánskych lekárov a zdravotných sestier, ďalších 53 pôsobí v Libérii a 38 v Guinei.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies